Sapelli, nazywane też Sapele
Sapelli (Entandrophragma cylindricum). Piękna jeżeli chodzi o drewno odmiana Mahoniowych. Pochodzi z Afryki zachodniej.
Jest to duże drzewo rosnące do 45 m wysokości (rzadko 60 m). Jego pień jest prosty, może mierzyć do około 3 m średnicy u podstawy.
Sosna Czarna
Sosna Czarna (Pinus Nigra) Twardziel czerwonawo-brunatna. Przewody żywiczne bardzo liczne. Drzewo wykorzystywane jest w Austrii głównie dla pozyskiwania żywicy. Może być stosowana do tych samych celów co modrzew i sosna zwyczajna.
Sosna wejmutka
Sosna wejmutka (Pinus strobus) to iglaste drzewo występujące w Ameryce. Wysokie drzewo nawet do ponad 60 metrów. Drzewo sprowadzone do Europy jako ozdoba parków, a także na potrzeby przemysłu papierniczego.
Miękkie, żółtawe drewno, nie wypacza się. Doskonale dające się rzeźbić, ale wymaga bardzo ostrych narzędzi o dłuższym skosie niż w narzędziach używanych do rzeźbienia w drewnie liściastym.
Sosna Pospolita
Sosna pospolita, Sosna zwyczajna (Pinus sylvestris) To często drzewo leśne dorasta do około 40 metrów wysokości. Żywica wykorzystywana do produkcji terpentyny, kalafonii, a z igieł sosnowych olejek sosnowy. Biel drewna sosnowego daje się łatwo utrzymać środkami impregnacyjnymi. Jest miękka, łatwa w obróbce, sprężysta o znacznej wytrzymałości. Jest stosunkowo trwała i odporna na działanie umiarkowanej wilgoci dzięki znacznej zawartości żywicy. Dobrze przechowuje się pod wodą. Farby i lakier na powierzchni kryją dobrze z wyjątkiem miejsc żywicznych. Używana bywa w budownictwie, stolarstwie, przemyśle papierniczym.
Sumak
Sumak octowiec (Rhus typhina). Krzew lub niewysokie drzewo dorastające od 4 - 10 metrów wysokości, o małych wymaganiach glebowych. Sadzone w Polsce jako ciekawe drzewo ogrodowe. Stożkowe owocostany utrzymują się na drzewie czasami przez całą zimę, a liście jesienią przebarwiają się na czerwono.